הדברה

הדברה – העבודה שלנו, השקט שלכם

הדברה היא הדבר הראשון שתרצו לעשות לפני שתיכנסו לדירה החדשה אותה אתם מעוניינים לשכור. בשעה טובה ומוצלחת מצאתם סוף כל סוף דירה נהדרת. היא ענקית, מלאת שמש ועם שתי מרפסות משני כיוונים שונים. כשהזמנתם את ההורים להתרשם המבט על הפנים של אימא שלכם אמר הכול. אתם מיד שאלתם בהתגוננות למה לפסול? והתשובה הייתה מפתיעה: תיקן מת באמבטיה. אם יש אחד, כנראה שיהיו פה עוד כמה. אתה מבין שאין מה להתווכח עם תיקנים ומחליט להזמין הדברה כדי להרגיע את כל הנוגעים בדבר.

הדברה – הקריטריונים שכדאי לבדוק  

ניסיון

אמנם ההחלטה להזמין הדברה ירוקה  היא נכונה, אבל חשוב לבדוק היטב מי המדביר. מדביר חסר ניסיון וטרי במקצוע עלול לבצע טעויות שיכריחו אתכם לבצע הדברה חוזרת ויגזלו מכם זמן וכסף. במטרה להימנע מבעיות חוזרות ונשנות כדאי לחפש מדביר שנמצא שנים רבות בשוק ויודע היטב מהו סוג החרקים איתם יצטרך להתמודד.

מחיר

הדברה היא אמנם עסק שמומלץ להשקיע בו כדי לקבל תוצאות מיטביות, אך גם במקרים של השקעה ניכרת המחיר לא צריך לגרום לכם לשבור תכניות חיסכון. כיום קיימים בשוק ההדברה עשרות מדבירים מקצועיים וחשוב לעשות סקר שוק קצר לפני הזמנת ההדברה. לאחר הסקר תוכלו לראות היכן אתם עומדים מבחינת המחיר הממוצע ועל איזו הדברה משתלם להוציא את הכסף שלכם.

המלצות

לא רק בתחום ההדברה חשוב לחפש המלצות, אלא בכל דבר בו תרצו לשכור שירותים חיצוניים. המלצות מפי חברים או קרובים יוכיחו לכם כי המדביר שאתם לוקחים אכן יודע לבצע את עבודתו נאמנה, ומסוגל לתת לכם את התוצאות בהן אתם מעוניינים. חשוב לא פחות לברר על היחס של המדביר ללקוחות ולעבודה אותה הוא מבצע. אם המדביר נותן יחס הוגן וטוב ללקוחות ולעבודה כנראה שהוא הרוויח ביושר את ההמלצות אותן הוא מקבל.

אמינות

אמינות היא מילת המפתח בתחום ההדברה. כשתקבלו תעודת אחריות בה מתחייב המדביר על תקופה נקייה מחרקים, אתם רוצים לדעת שהוא יעמוד מאחורי המילה שלו ובמקרה הצורך יבצע שוב את העבודה ללא צורך בתשלום נוסף מצידכם.