הדברת דבורים

הדברת דבורים – אתם חייבים את זה לעצמכם

הדברת דבורים יכולה להיות קלה, בטוחה וידידותית למשתמש, אך מהצד השני עלולה להיות מסוכנת והתנסות טרגית עבור חלק נכבד מהמבצעים אותה. הדברת דבורים אולי נשמעת כמו הדברה פשוטה ורגילה, אבל היא שונה משאר ההדברות הקיימות בשוק. שאר ההדברות נעשות בצורה קלילה על ידי כל מדביר מתחיל. כל שעליו לדעת הוא את הרכב החומרים של הריסוס, היכן צריך לבצע אותו ובזה נגמר הידע הנצרך. אמנם חייבים לקבל רישיון הדברה, אך כל מי שעובר את הבחינה יכול לבצע כל הדברה בה הוא חפץ. בנושא זה טמונים ההבדלים בין הדברת דבורים לשאר ההדברות.

הדברת דבורים – הכללים הבסיסיים

חליפת מגן מלאה

הדברת דבורים אסור לבצע ללא הציוד הנדרש לכך. מדבירים רבים אינם בעלי ציוד המגן שאיתו חובה לעבוד, ועל כן אסור להזמין אותם לבצע עבורכם הדברת דבורים אלא רק הדברות בסיסיות אחרות. רק מדבירים אשר ברשותם חליפת מגן מלאה הכוללת מגן ראש, חליפה סגורה הרמטית וציוד ריסוס מתאים רשאים לבצע הדברת דבורים.

מדביר מקצועי

מדביר חייב להיות בעל רישיון הדברה כדי לבצע את העבודה אותה הוא מוזמן לעשות. עם זאת, לא כל מדביר בעל רישיון יכול לבצע הדברת דבורים ולצאת ממנה בשלום. הדברה שכזו מצריכה ניסיון, יכולת אלתור, עבודה תחת לחץ והבנה של השטח. חלק מכלים אלו יש רק למדביר מקצועי ומנוסה, ועל כן יש להעדיף אותו בסוג הדברה זה. מדביר מנוסה יוכל לתת לכם את העצות הנכונות להתמודדות במקרה של חזרת הכוורת ויוכל לערוב לכם לגבי תוצאות ההדברה אותה ביצע, על סמך ניסיון העבר שיש לו.

זמן ההדברה

הדברת דבורים לא מבצעים בכל עונות השנה, בניגוד לשאר ההדברות אותן ניתן לבצע בכל זמן נתון. הדבורים אינן פעילות לאורך חלק מחודשי השנה, בעיקר בעונת הסתיו והחורף, ועל כן הדברה בזמן זה עלולה להתגלות כלא יעילה ואף מבוזבזת. חשוב להקפיד לבצע את ההדברה לקראת עונת הקיץ מאחר ובעונה זו בונות הדבורים את הכוורת ובשלב זה רגישות במיוחד לכל הפרעה חיצונית.