הדברת עכברים

הדברת עכברים – המהלך הנכון

הדברת עכברים צריכה להתבצע מיד לאחר שרואים את העכבר הראשון. למרות הצורך המיידי, רובנו לוקים בבעיה של התעלמות מהמצב וטומנים את הראש בחול. אלא אם כן אנחנו רואים את הבעיה פרושה לנגד עינינו אנחנו מעדיפים להתעלם. לכן נותנים לכל חור קטן להתרחב לכדי בור גדול, לכל דליפה להפוך לבעיית ניקוז קשה, ולכל עכבר קטן להפוך לשבט שלם שחי אצלכם בבית. כדי להימנע ממצב בו אתם חיים בשותפות מלאה עם משפחת עכברים משגשגת, אל תניחו לעצמכם לשבת בשקט וגשו לפתור את הבעיה במהירות האפשרית. הדבר הראשון שתצטרכו לעשות הוא להזמין הדברת עכברים שתסלק את הבעיה הדחופה החוצה. לאחר מכן כדאי לנקוט בכמה אמצעי מניעה שיעלימו את הצורך בהזמנת הדברת עכברים נוספת בעתיד.

טיפולי מנע כנגד עכברים

סתימת חורים

בכל בית שמכבד את עצמו יש לפחות חור אחד או שניים. סדקים שמתהווים בקירות, חלונות שהותקנו לא כיאות ופתחי ביוב הם בין הפתחים הברורים ביותר אותם ניתן לראות כמעט בכל בית. פתחים אלו מהווים את אמצעי הכניסה הקלים ביתר עבור העברים ושלל מזיקים נוספים. אם תרצו להימנע מביקורים נוספים בעתיד, עליכם לאטום חורים אלו במהירות האפשרית ועל ידי איש מקצוע. לאחר שתאתרו את כלל החורים הזמינו איש שיפוצים אשר יוכל לסתום עבורכם את הפתחים הבעייתיים אחת ולתמיד. עם איטום החורים תוכלו לזכות לשקט מהעכברים וגם ממזיקים נוספים אשר וודאי חדרו דרך הפתחים אותם לא אטמתם עד עכשיו.

איטום מזון

העכברים מזהים מזון פתוח על פי הריח ונמשכים אליו. לכן כנראה שתראו שקיות של קטניות או דגנים מחוררות בקצוות וחלקיקי מזון לעוסים פזורים מסביב. כדי להימנע מריחות מפתים עבור העכברים יש לקנות קופסאות פלסטיק בעלות יכולת אטימה טובה ולשים בתוכם כל מזון אותו אתם פותחים ברחבי הבית. אל תשמרו את הדגנים בקופסת קרטון או את הפתיתים בתוך שקית סגורה על ידי אטב. נסו לאטום את האוכל כמה שיותר, כך שהעכברים יחשבו שאין אצלכם מזון ראוי לשמו וידלגו לבית הבא בתור.