הדברת עקרבים

הדברת עקרבים – למנוע את הסכנה

הדברת עקרבים אמורה להציל אתכם מהסנה שטמונה במפגש עם היצורים העוקצניים. עקרבים ניתן למצוא כמעט בכל מקום בו תוכלו לראות מרחבים בהם לא נגעה יד אדם. במדבריות, ביערות וברחבי ההרים תוכלו למצוא את העקרבים עוברים מסלע לסלע, מסתתרים בשעות היום ומחפשים אחר מזון וטרף בלילה. רוב האנשים אינם מכירים את הסכנה הטמונה בעקיצת עקרב מאחר ואלו מעדיפים להימנע מחברת בני אדם ומנסים להתבודד באזורים שקטים ככל האפשר. אך כמעט בכל מקרה בו תגיעו לטיול שטח, סיור קצר או מחנה נוער תגלו לפחות אדם שנעקץ מעקרב וצריך להתמודד עם העקיצה. כדי למנוע מצב בו עקרב חודר אליכם הביתה מומלץ להזמין הדברת עקרבים ולבצע טיפולי מניעה שונים. התכנית כולה פרוסה לפניכם שלב אחרי שלב.

הדברת עקרבים וטיפולי מניעה – כל השלבים

ניקיון אזורי

וודאו כי מסביב לבית אין מקומות בהם יוכלו עקרבים להתחבא. פנו את כל הגרוטאות ששוכבות בחצר, את הזבל הישן שנערם בחוץ ונסו להזיז את הסלעים הכבדים. ברגע שלעקרבים לא יהיה היכן להסתתר הם יירתעו מהאזור וינסו לחפש מקום אחר להתחבא בו.

איטום הבית

אם אתם רוצים להרחיק עקרבים ושאר מזיקים, זהו בדיוק הזמן לסדר ולשפץ את הבית. נסו לחפש אחר חורים בתקרה או בקירות. וודא כי החלונות מותקנים כראוי ואין כל רווח בינם לבין הקיר. הזמינו רשתות מקצועיות והניחו אותם במדויק על כל חלון, כך שתוכלו להיות בטוחים שאתם נקיים מכל כיוון. אם תצליחו לסתום לחלוטין את כל הפתחים מכל כיוון, הסיכוי שעקרב יצליח לחדור הביתה הופך להיות מזערי.

הדברה מקצועית

במקרה ואתם גרים באזור שורץ עקרבים, רצוי לבצע הדברה על ידי מדביר מקצועי אשר מתמחה בנושא. חפשו אחר מדביר באזור מגוריכם שמבצע את העבודה ובקשו ממנו להגיע עם חומרי הדברה מיוחדים לעקרבים. ברוב המקרים יפזר המדביר אבקה מיוחדת סביב הבית, אשר מונעת מהעקרבים להתקרב ומרחיקה אותם מהאזור. לאחר שתפזרו את האבקה ותוודאו כי הפיזור נעשה בצורה אחידה תוכלו להיות רגועים ובטוחים כי הרחקתם את הסכנה מביתכם.