ריסוס

ריסוס – לחיים טובים יותר

ריסוס יכול להתפרש במגוון מבונים. גרפיטי על קירות, ריסוסי שיזוף מסוגים שונים ואפילו ירי מסיבי בנשק. אך אין ספק שההקשר הבולט ביותר של המילה ריסוס הוא בתחום ההדברה. אנשים רבים מודעים לחשיבותו של הריסוס, אך מוותרים עליו לעיתים קרובות מדי. אם מדובר במניעים כלכליים או במניעים בריאותיים, אנשים רבים מעדיפים להימנע מביצוע ריסוס, ופשוט להתמודד עם הבעיות הנלוות לכך. מאחר וידוע כי בעיות רבות כאלו הן מיתוסים ומופרכות מהיסוד, אספנו עבורכם כמה תפיסות שגויות שיוכלו להקל עליכם בפעם הבאה בה תתלבטו אם לוותר על הריסוס השנתי.

ריסוס – כל המיתוסים

ריסוס הוא עסק יקר ולא משתלם כלכלית

עובדה פשוט אינה נכונה. אם כל אדם יעשה חישוב כמה כסף הוא הוציא על חומרי ריסוס ביתיים לאורך השנה האחרונה, הוא יגלה כי במחיר אותם תרסיסים  הוא היה יכול לבצע את ההדברה המקיפה ביותר אותה אפשר למצוא בשוק. תחום הריסוסים אינו יקר כלל והתחרות המרובה אף מוסיפה להורדת המחירים  המשמעותית.

ריסוס עלול להזיק לבריאות

שטויות במיץ עגבניות. בעבר חומרי הריסוס אכן היו יכולים להיות מזיקים לבריאות, אך תחום ההדברה עבר שינויים מקיפים אותם ניתן לראות אצל כל מדביר מתחיל. בראש ובראשונה חובה לוודא כי למדביר שאותו הזמנתם יש רישיון הדברה. אם הוא אכן נושא רישיון כזה, הדבר אומר כי החומרים בהם הוא משתמש הם מאושרים בידי המשרד לאיכות הסביבה. לאחר מכן מומלץ להזמין ריסוס ירוק, שיכול לעלות מעט יותר אך החומרים בו רעילים פחות מחומרי ההדברה הרגילים.

ריסוס מצריך הכנות רבות

רוב המדבירים אינם דורשים מבעלי הבית הכנות כגון הזזות רהיטים או שטיפת רצפה. רוב האנשים מעדיפים להרחיק בעצמם את הרהיטים מהקירות כדי להגביר את אפקטיביות ההדברה, אך אין בכך כל צורך. מכשירי הריסוס לרוב מצוידים בזרוע ארוכה ודקה המסוגלת לחדור גם מתחת לרהיטים שנראים כמעט צמודים לרצפה. יכולת החדרה זו של חומרי הריסוס הופכת את ההדברה ליעילה ביותר, כך שאין צורך בביצוע הכנות מיוחדות לקראת הזמנת ההדברה אליכם הביתה.